متاسفانه مرورگر شما از سایت قالب بازارستان پشتیبانی نمیکند
لطفا از لینک زیر مرورگرتان را بروزرسانی یا یک مرورگر دیگر دریافت کنید
browsehappy.com

به ویرایشگر گوتنبرگ خوش آمدید

Of Mountains & Printing Presses

هدف این ویرایشگر جدید افزودن محتوای غنی به وردپرس ساده و لذت بخش است. این پست کامل شامل pieces of content است – تا حدودی شبیه به آجر LEGO – که میتوانید با آن حرکت کنید و با آن ارتباط برقرار کنید. حرکت مکان نما خود را در اطراف و شما متوجه بلوک های مختلف نور با خطوط و فلش. فلش را فشار دهید تا بلوک را به سرعت تغییر دهید، بدون اینکه ترس از دست دادن چیزهایی را در روند کپی و چسباندن داشته باشید.

آنچه که در حال خواندن هستید text block است که پایه اصلی همه است. بلوک متن دارای کنترل های خاصی است که به طور آزادانه در اطراف پست منتقل می شود …

… مانند این یکی، که راست چین شده است.

سرفصل ها نیز بلوک های جداگانه ای هستند که به طرح کلی و سازماندهی محتوای شما کمک می کند.

یک تصویر ارزش هزار کلمه دارد

مدیریت تصاویر و رسانه ها با نهایت دقت تمرکز اصلی ویرایشگر جدید است. امیدواریم، جنبه‌هایی از اضافه کردن زیرنویس یا نمایش تمام عرض با تصاویر خود را بسیار آسان‌تر و قوی‌تر از قبل پیدا کنید.

منظره زیبا
اگر پوسته شما از آن پشتیبانی کند دکمه “عریض” را در نوار ابزار تصویر مشاهده خواهید کرد. آن را امتحان کنید.

سعی کنید کپشن را انتخاب و حذف یا ویرایش کنید، اکنون لازم نیست در انتخاب اشتباه تصویر یا متن دیگر دقت کنید و ارائه را خراب کنید.

ابزار درج کننده

تصور کنید همه چیزهایی که وردپرس می تواند انجام دهد به شما در سرعت و در همان مکان در رابط کاربری در دسترس است. بدون نیاز به تشخیص تگ های HTML، کلاس ها، و یا به یاد داشته باشید نحو مختصر کوتاه. این روح پشت ورودی است – دکمه (+)که در اطراف ویرایشگر مشاهده می کنید، که به شما اجازه می دهد تمام بلوک های موجود در لیست را مرور کنید و آنها را در پست خود اضافه کنید. پلاگین ها و تم ها قادر به ثبت نام خود، باز کردن همه نوع از امکانات برای ویرایش و ویرایش غنی است.

سعی کنید آن را امتحان کنید، ممکن است چیزهایی را کشف کنید که وردپرس قبلاً می تواند به پست های شما اضافه کند که شما درباره آنها نمی دانستید. در اینجا لیست کوتاهی از آنچه در حال حاضر می توانید در آنجا پیدا کنید آمده است:

  • متن و عنوان
  • فیلم و تصاویر
  • گالریها
  • قراردادن، مانند یوتیوب، تویت‌ها، و یا سایر پست‌های وردپرس.
  • طرح بندی بلوک‌ها، شبهه دکمه‌ها، تصاویر شاخص، جداکننده‌ها و غیره.
  • و لیست‌ها البته مانند این یکی 🙂

ویرایش دیداری

مزیت بزرگی از بلوک‌ها این است که شما می توانید آنها را در جای خود ویرایش کنید و محتوای خود را به طور مستقیم دستکاری کنید. به جای داشتن زمینه‌هایی برای ویرایش چیزهایی مانند منبع نقل قول یا متن یک دکمه، می‌توانید محتوای آن را به طور مستقیم تغییر دهید. سعی کنید که نقل قول زیر را ویرایش کنید:

ویرایشگر تلاش خواهد کرد تا یک صفحه جدید و تجربه ساخت پست ایجاد کند که نوشتن پست‌های غنی را بدون دردسر می‌سازد، و «بلوک‌هایی» برای آسان‌تر کردن کارهایی که امروزه ممکن است نیاز به کدهای کوتاه، HTML سفارشی یا کشف جاسازی «گوشت اسرارآمیز» داشته باشد، دارد.

مت مولنوگ، 2017

اطلاعات مربوط به منبع نقل قول یک فیلد متنی جداگانه است، شبیه به زیرنویس‌ها در زیر تصاویر، بنابراین ساختار نقل قول محافظت می‌شود حتی اگر شما انتخاب، اصلاح و یا حذف منبع. همیشه آسان است برای اضافه کردن آن به عقب.

بلوک می‌تواند هر چیزی که نیاز دارید باشد به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک نقل قول ضعیف را به عنوان بخشی از متن متن خود اضافه کنید، یا ممکن است ترجیح دهید یک نمایشگر غول پیکر تلقی کنید. همه این گزینه‌ها در داخل درج شده است.

شما می‌توانید با کشیدن یک اسلایدر در نوار کناری مقدار ستون‌ها را در گالری‌های خود تغییر دهید.

رسانه غنی

اگر شما ترکیب جدید گسترده و تمام عیار با گالری‌ها را ترکیب کنید، می‌توانید طرح بسیار غنی از رسانه‌ها را بسیار سریع ایجاد کنید:

قابلیت دسترسی مهم است & mdash؛ ویژگی alt تصویر را فراموش نکن

مطمئنا، تصویر تمام عیار می تواند بسیار بزرگ باشد. اما گاهی اوقات تصویر ارزشش را دارد.

عکس بالا یک گالری با دو تصویر است. این یک روش ساده‌تر برای ایجاد طرح‌های جذاب بصری است، بدون این که مجبور باشید با شناور شدن سر و کار داشته باشید. همچنین می‌توانید به راحتی گالری را با استفاده از تعویض بلوک به تصاویر انفرادی تبدیل کنید.

شما می‌توانید هر بلوکی که دوست دارید ایجاد کنید، استاتیک یا پویا، تزئینی یا ساده. در اینجا یک بلوک بالایی است:

کد شعر است

جامعه وردپرس

اگر می‌خواهید درباره نحوه ساخت بلوک‌های اضافی بیشتر بدانید، یا اگر به کمک به پروژه علاقه‌مند هستید به مخزن GitHub سر بزنید.


تشکر برای آزمایش گوتنبرگ!

👋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *